close
دانلود آهنگ جدید
هالووين چيست؟
loading...

deltaturist

يادتان باشد اگر به مراسم هالووين مي‌رويد، براي ورود به هريك از مكان‌ها بايد از قبل بليت تهيه كنيد وگر نه ممكن است كلي در صف بمانيد. نزديك آبان ماه كه مي‌شويم مانند جشن كريسمس، تمام دنيا براي مراسم خاصي خود را آماده مي‌كنند. مراسمي كه پيش روست، جشن هالووين است كه اكثر ايرانيان فكر مي‌كنند هالووين همان بالماسكه است كه مردم لباس‌هاي ترسناك مي‌پوشند و يكديگر را مي‌ترسانند. اما داستان بسيار گسترده‌تر است از اين‌ها. بنابراين تصميم داريم در مطلب…

هالووين چيست؟

گلزار بازدید : 10 چهارشنبه 01 آبان 1398 نظرات ()

يادتان باشد اگر به مراسم هالووين مي‌رويد، براي ورود به هريك از مكان‌ها بايد از قبل بليت تهيه كنيد وگر نه ممكن است كلي در صف بمانيد.

هالووين

نزديك آبان ماه كه مي‌شويم مانند جشن كريسمس، تمام دنيا براي مراسم خاصي خود را آماده مي‌كنند. مراسمي كه پيش روست، جشن هالووين است كه اكثر ايرانيان فكر مي‌كنند هالووين همان بالماسكه است كه مردم لباس‌هاي ترسناك مي‌پوشند و يكديگر را مي‌ترسانند. اما داستان بسيار گسترده‌تر است از اين‌ها. بنابراين تصميم داريم در مطلب دانستني‌هاي گردشگري امروز، اطلاعاتي راجع به اين جشن پرشور به شما بدهيم. تا اگر قصد شركت در اين مراسم را داريد بدانيد كجا و چطور بايد آماده‌باشيد. مجله دلتا را بخوانيد.

فستيوال

جشن هالووين

هالووين ( Halloween ) مراسمي است كه در برخي كشورها مانند كانادا، سوئيس، فنلاند، انگليس، ايرلند، آمريكا، آلمان و اسكاتلند، 31 اكتبر مصادف با 10 آبان ماه برپا مي‌شود.

از هفته‌ها قبل علاقه‌مندان به شركت در مراسم هالووين در فروشگاه و بازارها به دنبال لباس‌هاي ترسناك مي‌گردند، هرچه ترسناك‌تر بهتر…

ترسناك

كوچه و خيابان‌ها پر مي‌شود از اشياي ترسناكي مثل ماكت جمجمه‌ي انسان، كدوتنبل‌هاي ترسناك تزيين‌شده، عروسك‌هاي شيطاني جادوگران، تارهاي عنكبوت مصنوعي. همه با لباس‌هاي وحشتناك به اين طرف و آن طرف مي‌روند و همه جا پر مي‌شود از آدم‌هاي رنگارنگ و شيطاني، همه باهم در خانه‌ها و خيابان‌ها جمع مي‌شوند، آتش مي‌افروزند و شادي مي‌كنند.

آتش افروزي

به هالووين جشن ارواح هم مي‌گويند زيرا شركت‌كنندگان سعي مي‌كنند چهره‌ها و تزيين كوچه و خيابان‌هايشان را شبيه به روح كنند و رعب و وحشت به وجود آورند. كودكان در شب با لباس‌هاي ترسناكشان زنگ خانه‌ها را مي‌زنند و از صاحب‌خانه‌ها درخواست شكلات مي‌كنند و تا شكلاتي نگيرند در جايشان باقي مي‌مانند.

جشن

هالووين در گذشته بيشتر با دين و مراسم مذهبي آميخته بود. مردم بيشتر بر سر مزار رفتگانشان مي‌رفتند. ميهماني‌هايي مي‌گرفتند و غذاهاي مختلفي آماده و به يكديگر تعارف مي‌كردند زيرا عقيده داشتند در اين شب پلي ميان اين جهان و دنياي ديگر ايجاد مي‌شود و ارواح مي‌توانند به كنار آشنايان‎شان بيايند و با آن‌ها غذا بخوردند و هركس سخاوت بيشتري در سير كردن ديگران داشته باشد تا هالووين بعد از گزند بدي‌ها دور مي‌ماند.

غذاي ارواح

همچنين در گذشته هالووين چهره‌اي دوستانه‌تر داشت و مردم با ارواح به خوردن شام مي‌پرداختند اما حالا در بعدي ترسناك و خشن به آن نگاه مي‌كنند.

مناطق متروكه نقاط گردشگري

يكي از آدابي كه رفته‌رفته در حال كم‌رنگ‌تر شدن است، گردش و تفريح و سر زدن به مناطق خالي از سكنه، متروك و هولناك است. در هالووين اين مكان‌ها بيشتر به جاذبه‌هاي گردشگري تبديل‌شده‌اند كه هزاران مسافر را به‌سوي خود مي‌كشاند. چراكه از سنت‌هاي موجود در هالووين ترسناك‌تر جلوه دادن مناطق متروكه و حتي وحشتناك كردن اماكن مختلف است. بنابراين از چند روز پيش از هالووين شروع به تزيين مناطق متروكه مي‌كنند و براي اين مراسم آماده مي‌شوند.

ترانسيلوانيا

گورستان جاذبه ديدني!

گورستان در شب هميشه از مناطق ترسناك بوده است و در هالووين بسيار مورد توجه قرار مي‌گيرد. افرادي كه عاشق هيجان هستند به گورستان‌ها مي‌روند و از روزها قبل از شروع مراسم براي تزيين كردن قبرستان‌ها اقدام مي‌كنند.

مكان هاي خالي از سكنه

 گردش و تفريح در مكان هاي خالي از سكنه يكي از فعاليت‌هاي جذاب هالووين است، بسياري از علاقه‌مندان به هالووين خانه‌هايشان را به‌صورت ترسناك و همانند مكان‌هاي خالي از سكنه تزيين مي‌كنند و اغلب روي درب ورودي‌شان مي‌نويسند اينجا مكاني متروكه است. اين جمله به‌نوعي دعوت ديگران به آن مكان است، وقتي فردي وارد اين خانه‌ها مي‌شود افرادي در كمين هستند كه او را به‌صورت غيرمنتظره‌اي بترسانند، كسي كه وارد اين خانه‌ها مي‌شود بايد بسيار شجاع باشد و خود را براي هر اتفاقي آماده كند.

متروك

يادتان باشد اگر به مراسم هالووين مي‌رويد، براي ورود به اين مكان‌ها بايد بليت تهيه كنيد و كلي هم در صف انتظار بمانيد.

نمادهاي هالووين

برخي نمادها مانند فانوس و مشعل از ديرباز در اين مراسم حضور داشته و براي ترساندن و دور كردن ارواح استفاده مي‌شده اند؛ اما رفته‌رفته ديگر مصنوعات مخصوص به هالووين به يكي از تجارت‌هاي پرسود تبديل شد و اين روند همچنان هم ادامه دارد.

لباس و شكلات

از مهم‌ترين مقوله‌ها در هالووين ، پوشش‌هاي منحصربه‌فرد است. لباس‌هاي مخصوص اين مراسم بيشتر شبيه‌ساز چهره‌هاي مافوق طبيعي مانند خون‌آشام، هيولا، ارواح و اسكلت‌ها، موميايي، جادوگران و شياطين هستند.

گريم و ماسك

هزاران هزار شكلات و شيريني در روزهاي پيش از هالووين فروخته مي‌شوند. ميزان مصرف شكلات در روزهاي هالووين از تمام روزهاي ديگر سال بيشتر است.

شكلات

شيطان

يكي از نمادهاي ترسناك در مراسم هالووين كه جايگاه ويژه‌اي دارد، انواع عروسك‌هاي شيطاني روي درختان و يا خانه‌هاست تا جلوه‌اي ترسناك ايجاد كنند. همچنين شركت‌كنندگان از ماسك‌هايي شيطاني براي ترساندن يكديگر استفاده مي‌كنند.

جمجمه ها و كدو

جمجمه‌هاي مصنوعي انسان و حيوان را نمادي براي يادآوري مرگ و گذرا بودن زندگي و روز رستاخيز مي‌دانند.

همان‌طور مي‌دانيم كدوتنبل يكي از نمادهاي اصلي هالووين است كه آراسته مي‌شود و جلوه‌اي كاملاً خبيث به خود مي‌گيريد.

كدو تنبل

آينه

گفته مي‌شود اگر دختران مجرد در شب هالووين در اتاقي تاريك بنشينند و به آينه خيره شوند چهره همسر آينده خود را خواهند ديد.

آينه

تاريخچه هالووين

هالووين مصادف است با تغيير فصل پاييز و شروع فصل زمستان، به همين دليل به عنوان نمادي ميان زندگي و مرگ بوده و هست.

جشن هالووين برگرفته از جشن سلتيك ( Celtic ) است. قدمت آن به 2000 سال پيش بازمي‌گردد. مردمان لباس‌هاي ترسناك مي‌پوشيدند و آتش به دست پرسه مي‌زدند تا ارواح را از محله‌هايشان دور كنند.

در قرن هشتم ميلادي پاپ گرگوري سوم تصميم گرفت كه روز 31 اكتبر را تعطيل اعلام كند و از  آن پس جشن هالووين به‌صورت رسمي پايه‌گذاري شد.

هالوين كجا بريم؟

درست است كه هالوين رسم ما نيست اما شايد شما گردشگري باشيد كه بخواهيد با بيشتر مراسم هر نقطه از دنيا آشنا شويد. خوب ما به شما مي‌گوييم كه كجا مي‌توانيد آن را ببينيد.

شيطان و فرشته

كورينالدو، ايتاليا

بايد بدانيد كه شهروندان كورينالدو از نسل جادوگراني هستند كه آن‌ها را پرستش مي‌كنند.

كورينالدو پايتخت جادوگران در جشن هالووين است. اين شهر شيطاني‌ترين مكاني است كه مي‌توانيد به آن سفر كنيد. پس اگر به‌اندازه كافي شجاع هستيد براي برگزاري جشن هاليوون كورينالدو را انتخاب كنيد.

لاس‌ وگاس، ايالات ‌متحده

شهر لاس‌وگاس به‌عنوان شهر سرگرمي شناخته مي‌شود، در هالووين نيز به شكلي باشكوه كل شهر شاهد حضور اشباح دنياي فانتزي است. هزاران نفر بازديدكننده، گرد هم جمع شده و دنيايي متفاوت مملو از شركت‌كنندگاني  با لباس‌هاي تماشايي را تشكيل داده وبا زدن  ماسك و گريم‌هاي سرگرم‌كننده، ضيافتي شاد را جشن مي‎گيرند .

ضيافت

 لندن

لندن يكي از وحشت‌انگيزترين مقاصد اروپايي براي برگزاري جشن هالووين شناخته‌شده است.

مراقب باشيد! زيرا ممكن است زماني كه در يكي از خيابان‌هاي تاريك و مه‌آلود لندن راه مي‌رويد ناگهان روح هري پاتر به استقبال شما بيايد.

قلعه دراكولا، روماني

قلعه دراكولا خانه ولاد سوم (شاهزاده والاچيا) كه نقش بزرگي در رقم زدن يك جشن هالووين فراموش‌نشدني براي شما ايفا مي‌كند. اين قلعه كه در دل جنگل‌هاي ترانسيلوانيا، روماني واقع‌شده و بهترين مكاني است كه مي‌توانيد در آن ذهنتان را به معناي واقعي بترسانيد!

دراكولا

ادينبورگ، اسكاتلند

در اين شهر اتفاقات وحشت‌انگيز زيادي انتظار شما را مي‌كشند. در شب هالووين مقصدي بي‌نظير براي گردشي شهري به همراه خانواده و دوستان است كه توسط زامبي‌ها و خون‌آشام‌هايي كه در اين شهر قرون‌وسطايي رفت‌وآمد مي‌كنند، احاطه‌شده است.

وُهاك، مكزيك

روز بزرگداشت مردگان، مراسمي باشكوه است كه حتي هم‌اكنون نيز توسط بازماندگان دو تمدن كهن و نام‌آشناي جهان، مايا و آزتك جشن گرفته مي‌شود. مردم محلي در اين روز به ملاقات عزيزان ازدست‌رفته‌ خود مي‎روند و گورستان‌ها را به محلي شاد، پرنور و لبريز از جنب‌وجوش تبديل مي‌كنند. مي‌توانيد عكس‌هاي جالبي از پوشش استخوان شركت‌كنندگان بگيريد.

جشنواره

همچنين بخوانيد:

سفر ترسناك نيست

سفر دو روزه به پوكت

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
مجله دلتا-گردشگری -نکات حقوقی-سلامتی-دکوراسیون-جاهای زیبای دیدنی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 408
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 278
 • باردید دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 295
 • بازدید ماه : 572
 • بازدید سال : 1,305
 • بازدید کلی : 5,700