close
دانلود آهنگ جدید
جاهای دیدنی سوئیس
loading...

deltaturist

چارلی چاپلین در سوئیس یک موزه اختصاصی دارد که به نمایش کار و زندگی این ستاره می پردازد. جالب است بدانید این عمارت دقیقاً همانجایی است که چاپلین  سال های آخر عمرش را در آن گذراند. اگر گردشگر حرفه ای باشید یا حتی اگر هم نباشید ولی گذرتان به آژانس های هواپیمایی افتاده باشد، و یا سری به سایت های گردشگری برگزار کننده تورهای خارجی بزنید، خواهید دید که تور سوئیس یکی از تورهای پرفروش است. در کنار کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا با آن همه جاذبه دیدنی. امروز در صفحه گردشگری مان تصمیم گرفتیم جاهای…

جاهای دیدنی سوئیس

گلزار بازدید : 6 سه شنبه 05 آذر 1398 نظرات ()
چارلی چاپلین در سوئیس یک موزه اختصاصی دارد که به نمایش کار و زندگی این ستاره می پردازد. جالب است بدانید این عمارت دقیقاً همانجایی است که چاپلین  سال های آخر عمرش را در آن گذراند.
جاهای دیدنس سوئیس

اگر گردشگر حرفه ای باشید یا حتی اگر هم نباشید ولی گذرتان به آژانس های هواپیمایی افتاده باشد، و یا سری به سایت های گردشگری برگزار کننده تورهای خارجی بزنید، خواهید دید که تور سوئیس یکی از تورهای پرفروش است. در کنار کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا با آن همه جاذبه دیدنی. امروز در صفحه گردشگری مان تصمیم گرفتیم جاهای دیدنی سوئیس را با شما به تماشا بنشینیم تا علت این همه تقاضای سفر به کشور سوئیس را بدانیم. با مجله دلتا همراه شوید. این مطلب برای شما نوشته شده است.

سوئیس

جاهای دیدنی سوئیس

اروپای مرکزی معمولاً کشور های دیدنی دارد. مثل همین کشور سوئیس که بخشی از رشته کوه آلپ است. دهکده‌ هایی خرم و دیدنی دارد و مناظر دریاچه هایش خیره کننده هستند. با طبیعتی بسیار زیبا و محله‌ هایی تاریخی شگفت انگیز که دل گردشگران را برده است. شهرهای سوئیس هم جاذبه‌ های دیدنی را در خود جای داده‌اند. که به معروف‌ ترین آن ها اشاره می‌کنیم.

 • کتابخانه صومعه سنت گالن

یکی از قدیمی‌ ترین‌ کتابخانه های جهان در کشور سوئیس قرار دارد. کتابخانه صومعه سنت گالن (St Gallen) با یک معماری بی نظیر به سبک روکوکو که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. اگر به این کتابخانه سر زدید، خواهید دید که کتاب‌ های نسخ خطی بی قیمتی در آن نگهداری می‌شود. کتاب هایی که برخی از آن ها توسط راهب ها در قرون وسطی نوشته شده‌ و با دقت بالایی در این کتابخانه حفظ شده‌اند.

کتابخانه سنت گالن سوئیس st gallen library

یک کره زمین شگفت انگیز از قرن 16 میلادی در این کتابخانه و جود دارد و قدیمی‌ ترین نسخه خطی موجود در آن هم مربوط به سال ۷۶۰ میلادی است. راستی یک مومیایی مصری هم در اینجا نگهداری می‌شود.

از آنجا که کتب این کتابخانه یک اثر هنری واقعی و بسیار ارزشمند هستند، برای نمایش عموم و جهانگردان علاقمند فقط ۳۰ هزار نسخه از ۱۷۰ هزار کتاب این کتابخانه نمایش داده می شود و از ۲۱۰۰ نسخه خطی فقط تعداد کمی را در دسترس گردشگران می گذارند.

جالب است بدانید برای گردشگرانی که به این کتابخانه سر می‌زنند راهنما های صوتی چند زبانه‌ای وجود دارد. به علاوه شما باید برای رفتن به این مکان از دمپایی‌ های مخصوص استفاده کنید.

کتابخانه معروف سوئیس st gallen library

 • ویترا کمپوس در وایل آم راین سوئیس

یک جاذبه گردشگری بی نظیر و واقعاً دیدنی در سوئیس قرار دارد که بازدید از آن برای گردشگران و علاقه‌ مندان به معماری از واجبات است. ویترا کمپوس (Vitra Campus) کارهای تولید شده لوکس و معتبر مبلمان دیزاین ویترا، ویترا هاوس (Vitra Haus) و ویترا شائودپو (Vitra Schaudepot) را به نمایش می‌گذارد.

برای بازدید از این جاذبه شگفت انگیز سوئیس باید چیزی حدود 2 ساعت زمان بگذارید. تور دو ساعته معماری هم در آنجا از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۱۳ برگزار خواهد شد که می‌توانید از آن ها بهره ببرید. جالب است بدانید این مکان درست روبروی مرز آلمان قرار دارد.

Vitra Campus ویترا کمپوس سوئیس

 • یونگفرایوخ سوئیس در کوه های آلپ

بلندترین ایستگاه قطار اروپا در این کشور قرار دارد. در واقع اینجا یکی از جاهای دیدنی سوئیس است که سالانه بیش از دو میلیون نفر گردشگر را به سوی خود می‌کشاند. برای ثبت یک خاطره فراموش نشدنی در یونگفرایوخ (Jungfraujoch). ارتفاع این نقطه برابر با ۳۴۵۴ متر است که می‌توانید از آنجا مناظری بسیار چشم نواز را از قله های آلپ و چشم اندازی عالی از یخچال اَلچ (Aletsch) را به خوبی ببینید. مطمئنم عکس های بی نظیری از این منطقه به شکل پانوراما ثبت خواهید کرد همچنین عکس هایی شگفت انگیز از یک «کاخ یخی» و «پارک تفریحی برفی» که در اینجا واقع ‌اند نیز حتماً برای دیوار اتاقتان به همراه خواهید آورد.

Jungfraujoch یونگفرایوخ سوئیس

 • کاستل گرانده در بلینزونا سوئیس

یکی از مهم‌ ترین جاهای دیدنی سوئیس در بلینزونا (Bellinzona) قرار گرفته. قلعه مستحکمی به یادگار از قرون وسطا. ابهت زیادی دارد و بر فراز محله ای قدیمی بنا شده است. برای بازدید از آن با یک آسانسور که در دل تپه ای صخره‌ای واقع شده بالا می‌روید. محوطه ای دیدنی دارد و بعد از گشت و گذار در آنجا و موزه آن، می‌توانید در برج و بارو های قلعه با آن پله های مارپیچ‌اش قدم بزنید و از پنجره ها مناظر شگفت انگیز را تماشا کنید.

قلعه معروف سوئیس bellinzona castelgrande

 • راین فال آبشار شفوزان سوئیس

شاید باورتان نشود در سوئیس هم یک نیاگارای دیدنی وجود داشته باشد. آبشاری که در صف اول جاهای دیدنی سوئیس قرار دارد و گردشگران و جهانگردان معمولاً آن را می‌شناسند. نام این آبشار راین فال (Rheinfall) است که با زیبایی خیره کننده و صدای گوشنوازش یکی از بی نظیر ترین خاطرات سفر به سوئیس را برایتان به ارمغان خواهد آورد. ذرات معلق آب در هوا نیز فضای مطلوبی برای پیاده گردی در اطراف این آبشار به وجود آورده است و مطمئناً عکس‌های بی نظیری را در ساحل آن برای خود ثبت خواهید کرد.

آبشار راین فال سوئیس Rheinfall

 • قلعه شیون در ویتو سوئیس

 سازه ای  باشکوه با نام قلعه شیون (Château de Chillon) در سوئیس وجود دارد که در انتهای یک مسیر گل کاری شده و زیبا قرار گرفته است.

 قلعه ای بیضی شکل و به یادگار مانده از قرن سیزدهم. تمام شاخصه های یک قلعه را داراست. چیزی شبیه به هزار تو. نقاشی های دیواری قرون وسطایی دارد و از سویی سیاه‌ چال‌ های ترسناک. «زندانی شیون» شعری از بایرون (Byron) است که این قلعه را در آن توصیف کرده است. ویلیام ترنر (William Turner) و گوستاو کوربه (Gustave Courbet) نیز نقاشانی هستند که در آثارشان این قلعه دیدنی را به تصویر کشیده اند.

قلعه شیون سوئیس Château de Chillon

 • محله قدیمی برن سوئیس

یک گذرگاه طاقی به طول شش کیلومتر در سوئیس وجود دارد. با مغازه‌هایی زیر زمینی که از خیابان به سمت پایین پله می‌خورند. سازه مشهور برج ساعت برن نیز در این محله قرار دارد. مجسمه های کوچکی که در مکانیزم این ساعت به کار رفته اند، چهار دقیقه مانده به اعلام ساعت در این برج شروع به حرکت می کنند.

باورتان نمی‌شود اگر بگویم برای تماشای همین نمایش کوچک جمعیت زیادی از گردشگران اینجا جمع می‌شوند. همچنین اگر بین ماه های مِی تا اکتبر در سوئیس باشید می‌توانید با تورهایی همراه شوید که شما را برای بازدید از داخل برج می‌برند.

برج ساعت برن سوئیس Glockenturm Bern-Schweiz

 • دنیای چاپلین در کورسیر سور وو وه سوئیس

چارلی چاپلین در سوئیس یک موزه اختصاصی دارد که به نمایش کار و زندگی این ستاره می‌پردازد. جالب است بدانید این عمارت دقیقاً همانجایی است که چاپلین  سال های آخر عمرش را در آن گذراند. نمایشگاه‌ هایی در اینجا دایر است که بخشی از لوکیشن ها یا صحنه فیلم ها و عکس های خانوادگی این کمدین مشهور را به نمایش گذاشته اند، به ویژه کلاه و عصای معروف او.

vevey chaplin world دنیای چاپلین در سوئیس

 • ژدو در ژنو سوئیس

اولین چیزی که در ژنو توجه شما را جلب خواهد کرد یک فواره عظیم است. فواره ای که سومین فواره مدادی ژنو است و آب را ۱۴۰ متر با قدرت  ۱۳۶۰ اسب بخار به بالا هدایت می‌کند. در روزهای آفتابی یک رنگین کمان درست می‌کند و هر سال دو یا سه بار با نورهای رنگی تزئین می‌شود. با نام ژدو (Jet d’Eau) که از سال از  ۱۹۵۱ افتتاح شده و یکی از جاهای دیدنی سوئیس به شمار می‌رود.

 فواره ژدو از جاهای دیدنی سوئیس Jet d'Eau

 • آکواریوم و ویواریوم آکواتیسِ لوزان سوئیس

لوزان سوئیس یک جاذبه بی نظیر گردشگری دارد که همه سال مملو از ازدهام گردشگران است. آکواتیس (AQUATIS) یک آکواریوم دیدنی است که سر در ورودی  آن با پولک های درخشان ماهی پوشیده شده است. اینجا به دنیای آب‌ های هر پنج قاره اختصاص دارد. حدود ۱۰ هزار ماهی و خزنده را می توانید یکجا در این آکواریم مشاهده کنید. دیدنی هایی از یخچال‌ های آلپی اروپا تا رودخانه های مدیترانه و آفریقا و آمازون و جانورانشان را در این مجموعه خواهید دید.

آکواریم آکواتیس سوئیس AQUATIS

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
مجله دلتا-گردشگری -نکات حقوقی-سلامتی-دکوراسیون-جاهای زیبای دیدنی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 412
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 226
 • باردید دیروز : 34
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 260
 • بازدید ماه : 989
 • بازدید سال : 1,722
 • بازدید کلی : 6,117