close
دانلود آهنگ جدید
ایروان ، پایتخت ارمنستان
loading...

deltaturist

اصلاً دیدن بازار ها در همه سفر های گردشگری لذت بخش است. گذشته از خرید سوغاتی شما با محصولات و صنایع دستی آن خطه آشنا می شوید و کلی بازار گردی و ویترین گردی هم به سفرتان اضافه خواهید کرد. امروز با مجله دلتا به مقصدی ایده آل سر می‌زنیم که در کنار زیبایی ها و جاذبه های دیدنی بی نظیرش بازار های شگفتی هم دارد که می‌تواند حسابی در سفر سرگرمتان کند. به شهری که از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار قوی است. ایروان که اتفاقاً نزدیک ایران خودمان هم هست و چندی پیش مطلبی راجع به راهنمای…

ایروان ، پایتخت ارمنستان

گلزار بازدید : 1 یکشنبه 10 آذر 1398 نظرات ()
اصلاً دیدن بازار ها در همه سفر های گردشگری لذت بخش است. گذشته از خرید سوغاتی شما با محصولات و صنایع دستی آن خطه آشنا می شوید و کلی بازار گردی و ویترین گردی هم به سفرتان اضافه خواهید کرد.
ایروان Yerevan

امروز با مجله دلتا به مقصدی ایده آل سر می‌زنیم که در کنار زیبایی ها و جاذبه های دیدنی بی نظیرش بازار های شگفتی هم دارد که می‌تواند حسابی در سفر سرگرمتان کند. به شهری که از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار قوی است. ایروان که اتفاقاً نزدیک ایران خودمان هم هست و چندی پیش مطلبی راجع به راهنمای سفر به ارمنستان را هم برایتان در همین مجله نوشتیم. صفحه گردشگری مان را همراهی کنید تا سری به بهترین دیدنی های ایروان بزنیم.

پایتخت ارمنستان

جاهای دیدنی ایروان

 • شیرینی فروشی گراند کندی

  برای گردشگرانی که به ارمنستان و به طور خاص به ایروان سفر می‌کنند، سر زدن به شیرینی فروشی «گرند کندی» (Grand Candy) از واجبات است. چه شما به شیرینی علاقه داشته باشید یا نداشته باشید، به محض اینکه از ارمنستان باز گردید همه از شما خواهند پرسید که به این مکان هم رفته اید یا نه؟ چرا که یکی از یادواره هایی از ایروان است که به دلیل مزه های خوبش هیچگاه از خاطرمان نمی‌رود. درواقع این یک توقف‌ اجباری در میان گشت و گذارتان خواهد بود. این شیرینی فروشی یک نوع شیرینی شبیه به دونالت مغز دارا سرو می‌کند که حتماً باید با کاکائوی داغ و به صورت گرم و ترد میل کنید. به نام «پونشیکانوتس» (Ponchikanots) که اصلاً در تاریخ این شهر ریشه دوانده.

شیرینی فروشی «گرند کندی» Grand Candy

 • موزه نسل کشی ارامنه

  راجع به نسل کشی ارامنه صد در صد شنیده اید. در کشور ارمنستان برای زنده نگه داشتن یاد قربانیان این سرزمین، «موزه نسل کشی ارامنه» (Tsitsernakaberd) را بر پا کرده‌اند که پس از چندی تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری در ایروان شده است. از ابتدای بازگشایی این موزه، شعله ای جاویدان درست در وسط این یادبود قرار دارد که از همان ابتدا روشن شده و سال هاست باقی مانده است. در واقع این کار برای ادای احترام به همه قربانیان این نسل کشی است. گردشگران و مسافران چه داخلی و چه خارجی هنگام بازدید از این موزه در آنجا گل می‌گذارند و با اطلاعاتی که می‌گیرند درک بهتری از مقاومت ارمنستان در برابر این این رویداد تاریخی پیدا می‌کنند.

«موزه نسل کشی ارامنه» (Tsitsernakaberd)

 • یادمان سردارآباد

  «سردارآباد» (Sardarabad) مکانی مناسب برای عکاسی است. از سنگ سرخ و معروف ارمنستان ساخته شده تا شاهدی باشد برای ملتی که رویدادهای زیادی را به خاطر استقلال طلبی از سر گذرانده‌اند. این جا ، برای گرامی داشتن قهرمانان جنگ سردارآباد ساخته و یک بنای تاریخی برای بازدید توریست ها و مسافران شد؛ حتی اگر علت ساخت آن جذب گردشگر هم نبوده است اما بسیاری بازدید کنندگان در سفر به پایتخت ارمنستان به انجا سر میزنند. تابش و انعکاس نور خورشید بهترین یادگاری ها را برای آلبوم خاطراتتان به شما هدیه خواهد کرد.

سردار اباد Sardarabad ایروان

 • بازار ورنیساژ

  اصلاً دیدن بازار ها در همه سفر های گردشگری لذت بخش است. گذشته از خرید سوغاتی شما با محصولات و صنایع دستی آن خطه آشنا می‌شوید و کلی بازارگردی و ویترین گردی هم به سفرتان اضافه خواهید کرد. خوشبختانه بازاری در ایروان وجود دارد که چیزی شبیه به جمعه بازار خودمان است. البته روباز است و وسایل عتیقه و گاهی دسته دوم هم می‌فروشد. به نام «ورنیساژ» (Vernissage) که هر چیزی را که برای خرید در نظر دارید را می‎توانید همین جا پیدا کنید. صنایع دستی مانند گلیم‌ های دست‌ بافت، کیف‌ های دست‌ دوز، زیورآلات دست ساز و پوشاک، لوازم آشپزخانه، اسباب‌ بازی، خوراکی و چه و چه و چه را در این بازار خواهید دید.
  بازار «ورنیساژ» (Vernissage)

 • موزه و پلکان آبشار

  یکی از جاذبه های اصلی ایروان آبشار (Cascade) است که پلکان عظیمی در محیطی باز را به نمایش گذاشته است. از تراس‌ های متعددی تشکیل شده که با مجسمه‌ ها و تعدادی تندیس‌ های هنری تزئین شده است. گل‌ کاری ها و گیاهان سرسبز محوطه نیز به زیبایی آن افزوده است. اگر به این مکان سر زدید می‌توانید یک عصر دلپذیر را در کافه های اطراف این جاذبه دیدنی بگذرانید و یا وعده ای را در رستوران های آن سپری کنید. برخی از بهترین کافه‌ ها و رستوران‌ های ارمنستان اینجا هستند. مناظر خیره کننده‌ای دارد و کوه آرارات را به وضوح خواهید دید. خوب است از موزه هنری هم که داخل این پلکان واقع شده دیدن کرده وخاطره خوبی از سفرتان برای خود بیاورید.

آبشار (Cascade)

 • گالری ملی ارمنستان

  مجموعه ای از آثار دیدنی هنر اروپایی را می‌توانید در «گالری ملی ارمنستان» (National Gallery of Armenia) از نظر بگذرانید. مجموعه‌ ای بزرگ و دیدنی که با هنرهای ارمنی آمیخته است و در طبقه چهارم و پنجم نگهداری می‌شود. نقاشی های موفقی که شاید بتوان گفت از نقاط قوت این مجموعه دیدنی به شمار می‌روند. صحنه‌ هایی از افسانه‌ های ارمنی و رویداد های مختلف تاریخی در نقاشی‌ های سورنیانتس به تصویر کشیده شده و نقوش رنگارنگ، چشم نواز و خیره کننده ای را به نمایش گذاشته است.

گالری ملی ارمنستان National Gallery of Armenia

 • مسجد آبی

  ارمنستان هم مسجد دارد. البته تنها مسجد فعال ایروان است که با هزینه ایرانیان باز سازی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. هشت مسجد دیگر هم تقریباً از سال  ۱۷۶۵ در این ناحیه وجود داشته، اما در اوایل قرن بیستم توسط حکومت شوروی بسته شده اند. مسجد آبی ارمنستان هم در دهه ۱۹۹۰ دوباره راه اندازی شد و تزئینات زیبایی دارد. هرچند داخل این مسجد بسیار ساده است اما بیرون آن کاشی‌ کاری های دیدنی و با شکوهی دارد که در گنبد انجام شده است و مناره کوچک و باغی سرسبز که با آبنما و گل‌های رنگارنگ پر شده است.

مسجد آبی ایروان

 • کلیسای سنت گریگور

  قرن هاست که ارامنه را مردمان مسیحی می‌شناسیم و کسی در این کشور حتی به یاد هم نمی‌آورد که اجدادش مثلاً در زمان های دور حتی، چندین خدا را می‌پرستیدند. در نتیجه ارمنستان پر است از کلیسا های دیدنی با معماری های خاص و خارق العاده. یکی از آنها «کلیسای سنت گریگور» (Saint Gregory the Illuminator Cathedral) است که هنوز هم بزرگترین کلیسای ارمنی جهان به حساب می‌آید، مجموعه‌ای بزرگ که خود شامل سه کلیسا می‌شود. ساخت این بنا در ایروان ۴ سال زمان برده و یکی از مقاصد گردشگری برای مسافران و توریست های این شهر و یا حتی کل ارمنستان است.

کلیسای (Saint Gregory the Illuminator Cathedral)

 • تئاتر اپرای ایروان

  بخشی از فرهنگ ارمنستان را در همین سالن «تئاتر اپرای ایروان» (Yerevan Opera Theater) می‌توانید ببینید. در سال ۱۹۳۳ در دوران حکومت شوروی بازگشایی شد و از آن پس شاهد اجرای بسیاری اپراها و تئاتر های موفق و شگفت انگیز در این سالن بود. شاخص ترین اجراهای هنرمندانه باله و نمایش های حیرت انگیز هم در این سالن تاریخی اجرا شدند که می‌توان از اپراهای بی نظیر روسی نام برد. همچنین نمایش «دریاچه قو» اثر چایکوفسکی، معروف‌ترین اپرای انوش اثر «آرمن تیگرانیان» هم در این سالن اجرا رفته‌اند.

«تئاتر اپرای ایروان» (Yerevan Opera Theater)

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
مجله دلتا-گردشگری -نکات حقوقی-سلامتی-دکوراسیون-جاهای زیبای دیدنی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 412
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 252
 • باردید دیروز : 34
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 286
 • بازدید ماه : 1,015
 • بازدید سال : 1,748
 • بازدید کلی : 6,143