close
دانلود آهنگ جدید
۹ رستوران گیاهی تهران برای گردشگران وگان
loading...

deltaturist

برای گردشگران گیاهخوار هم انتخاب های متعددی در تهران وجود دارد که می‌توانند در سفرهای رستوران گردی خود به آن ها سر بزنند. اگر غلو نکرده باشیم امروزه بیش از یک سوم مردم جهان گیاهخوار هستند و در سال‌ های اخیر تعداد کسانی که به این نوع رژیم غذایی پیوستند بیشتر شده است. تعداد گردشگرانی هم که این روش غذایی را دارند کم نیست. هرچند گیاهخواری از دوران نخستین انسان‌ ها هم وجود داشته و به هیچ‌ عنوان اتفاق جدیدی نیست اما، این روزها بیشتر همه گیر شده و مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین…

۹ رستوران گیاهی تهران برای گردشگران وگان

گلزار بازدید : 5 دوشنبه 23 دي 1398 نظرات ()
برای گردشگران گیاهخوار هم انتخاب های متعددی در تهران وجود دارد که می‌توانند در سفرهای رستوران گردی خود به آن ها سر بزنند.
رستوران گیاهی

اگر غلو نکرده باشیم امروزه بیش از یک سوم مردم جهان گیاهخوار هستند و در سال‌ های اخیر تعداد کسانی که به این نوع رژیم غذایی پیوستند بیشتر شده است. تعداد گردشگرانی هم که این روش غذایی را دارند کم نیست. هرچند گیاهخواری از دوران نخستین انسان‌ ها هم وجود داشته و به هیچ‌ عنوان اتفاق جدیدی نیست اما، این روزها بیشتر همه گیر شده و مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین مجله گردشگری مان به فکر این گردشگران، مخصوصاً توریست های خارجی هم بوده و قصد دارد امروز به چند رستوران گیاهی تهران سر بزند و آن ها را برایتان معرفی کند تا بتوانید در سفرهایتان از رستوران گردی هم لذت ببرید.

نکته این که لازم نیست شما حتماً گیاهخوار باشید تا به این رستوران ها بروید. تنوع غذایی و کنجکاوی تان هم می‌تواند شما را ترغیب کند تا غذاهای گیاهی را امتحان کنید. با مجله دلتا بمانید تا شما را با بهترین رستوران‌ های گیاهی شناخته شده و محبوب آشنا کنیم.

رستوران های وگن تهران

گیاهخواری مختصر

برای آنکه بتوانید رستوران مورد علاقه خود را انتخاب کنید باید چند نکته را بدانید. گیاهخواران به سه دسته تقسیم می‌شوند.

 • دسته اول وگن ها هستند. (وگان) یعنی صد در صد گیاهخوار، هیچ نوع گوشتی اعم از قرمز، سفید، دریایی؛ هیچ نوع لبنیات مثل شیر و همه فراورده های شیری، و در نهایت تخم مرغ و یا هیچ پرنده دیگری را نمی‌خورند.
 • دسته دوم گیاهخواران لاکتو هستند. یعنی تخم هیچ پرنده و هیچ نوع گوشتی را نمی‌خورند، اما شیر و فراورده های لبنی را مصرف می‌کنند.
 • دسته سوم گیاه‌خوار لاکتو-اوو هستند یعنی هم لبنیات می‌خورند و هم تخم‌ پرندگان اما هیچ نوع گوشتی نمی‌خورند.
  جالب است بدانید وگن ها هیچکدام از این دو گروه دیگر را به عنوان گیاهخوار قبول ندارند. از سویی خام گیاهخوران هیچ کدامیک از آن ها را هم قبول ندارند. آن ها تمام تغذیه شان از میوه ها، مغز ها و سبزیجات تازه است که به آن ها “رو وگن” یا همان خام گیاهخوار می‌گویند.

با این نکات حالا وقتی به یکی از این رستوران ها مراجعه کردید و منو را خواندید می‌توانید بسته به شیوه غذایی تان و یا علاقمندی خود غذاها را انتخاب کنید.

رستوران گیاهی تجریش

نام این رستوران را به صورت اصطلاحی رستوران گیاهی تجریش می‌خوانند. شاید شما باورتان نشود که می توانید انواع پیتزاهای گیاهی را میل کنید. هم وگن هم اوو هم لاکتو. اگر به رستوران گیاهی لاله در خیابان جعفر آباد تجریش بروید می‌بینید که در این رستوران انواع غذاهای سالم و خوشمزه و خوش رنگ ولعاب گیاهی را سرو می‌کند. می‌توانید طعم کلی غذاهای بی نظیر وگن رو در این رستوران بچشید.

رستوران گیاهی هربیس

در رستوران هربیس همه نوع غذا سرو می‌شود هم سنتی مثل انواع خورش های قیمه و قرمه اما صد در صد گیاهی، کوفته و کوکو وَ در نهایت فست فود و لازانیا و… وگن ها اوو ها و لاکتو ها می توانند هر غذایی را که باب طبعشان باشد در این منو انتخاب کنند.

جالب است به شما بگویم حتی افرادی هم که گیاه خوار نیستند به این رستوران سر زده  غذا های آن را امتحان می کنند. در خیابان ولیعصر واقع شده و پاتوق دانشجویان است. اتفاقاً فضای جوان پسندی هم دارد و برخورد پرسنل هم عالی است. قیمت هایش هم مناسب است و خلاصه می‌توانید یک وعده غذایی سالم و بدون خونریزی را در این رستوران نوش جان کنید.

رستوران هرمس وگن

رستوران آناندا

اینجا از رستوران‌ های قدیمی گیاهی محسوب می‌شود. چیزی در حدود ۱۳-۱۴ سال است که مشغول سرویس دادن به گیاهخواران است. در بین وگن ها محبوبیت خاصی دارد، دارای فضای باز و سبز است و با نوع نگاه رستوران مناسب. ( نوع نگاه به اصطلاحِ بشقاب سبز)
رستوران آناندا در بهستان دهم و اختیاریه جنوبی مشغول به کار است و منویی متنوع و کامل دارد. غذاهای ایرانی و فرنگی را سرو می‌کند و غیر گیاهخواران زیادی را هم به مشتریان دائمی خود اضافه کرده است.

رستوران گیاهی چارمیز

اول از همه خوب است بدانید به این دلیل که رستوران چارمیز محیطی کوچک دارد. این نام را برایش گذاشته اند. اما اکثر اوقات شلوغ است به خصوص در هنگام ظهر. در تهیه غذاهای این رستوران، از مواد اولیه تازه و طبیعی استفاده می‌‌شود و دوم غذاها در مقابل مشتریان و پشت آشپزخانه شیشه ای رستوران تهیه شده و پاستاهای وگن بسیار خوشمزه ای دارد.

طعم پاستای این رستوران به اندازه ای بی‌ نظیر است که رستوران چارمیز را به پاستا چارمیز معروف کرده است. در خیابان حافظ قرار دارد و در کنار پاستا غذاهای دیگری نیز در خود دارد که هر سه گروه گیاهخواران را راضی می کند.

رستوران چار میز یا پاستا چارمیز

رستوران گیاهی گویندا

رستوران و فروشگاه گویندا سال هاست که بین گیاهخواران شناخته شده است. تمام محصولاتی که از فراورده های گیاهی و سویا هستند را می‌فروشد. همچنین همبرگر، سوسیس، کالباس، سس مایونز، پنیر و همه همه را به صورت صد در صد وگن به شما ارائه می‌کند. غذاهایش بسیار خوش طعم هستند و منوی پر وپیمانی دارد.

شاید شما اسم گویندا را به عنوان فروشگاه انجمن گیاهخواری هم شنیده باشید؛ اما گویندا هم برای شما غذای گیاهی سرو می کند و هم در محیط آرام و صمیمی هر نوع اطلاعاتی که در زمینه تغذیه سالم لازم دارید را به شما ارائه می‌دهد. شاید پستر های :«صلح را از بشقاب خودتان آغاز کنید» را هم در این رستور ان ببینید.

مهر میترا

یکی از بهترین رستوران‌ های گیاهی تهران رستوران مهر میتراست.  با منویی متنوع که هر شخص گیاهخوار، خام‌گیاه خوار و حتی گوشت خواری را به راحتی مجذوب خود سازد. در لواسان، بلوار باستی قرار گرفته و با شعار همیشگی خود یعنی “شاد و مهربان باشید”، به مشتریان خود سرویس می‌دهد. مهر میترا سه طبقه دارد که هر طبقه دارای جذابیت‌ های خاص خود است. این رستوران از صبحانه تا شام در فضایی دلپذیر منو خود را به گیاهخواران ارائه می‌کند.

رستوران مهر میترا دکور بسیار دیدنی ای هم دارد و به شکل خلاقانه ای منوی خود را طراحی کرده است.

رستوران گیاهی مهر میترا

رستوران گیاهی پیور

در خیابان شیخ بهایی جنوبی رستوران پیور یکی دیگر از  رستوران‌ های گیاهی قرار گرفته و از سال ۱۳۹۳ در مجتمع آ.اس.پ افتتاح شده است. به صورت حرفه‌ای با پیام مهربانی آغاز شد و دکوری دلنشین و منحصر به فرد، در فضایی آرام و منوی متنوعی هم دارد. اینجا همه نوع غذای گیاهی مخصوص گیاهخواران، وگان‌ها، خام‌ گیاهخواران و … تهیه شده و از مشتریان پذیرایی می‌شود.
رستوران پیور جوایز مختلف داخلی و خارجی دریافت کرده که یکی از آن‌ ها قرار گرفتن در لیست ۱۰ رستوران برتر تهران است.

رستوران گیاهی خانه هنرمندان

یکی دیگر از رستوران‌ های گیاهی که حتماً هم از آن مطلع بودید رستوران گیاهی خانه هنرمندان است در پارک هنرمندان خیابان ایرانشهر تهران واقع شده و از  سال ۱۳۷۹ با هدف حمایت از محیط زیست آغاز به کار کرده است. از همان ابتدای کار هم، غذاهای سالم و متنوع را به وسیله ترکیب صحیح غلات، حبوبات، سبزیجات، لبنیات و ادویه‌جات در پارک هنرمندان در فضای داخلی و خارجی ارائه می‌کرده است. علاوه بر این، در این رستوران فروشگاه ارائه محصولات غذاهای گیاهی متنوع وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه: اگر می‌خواهید با خانه هنرمندان بیشتر آشنا شوید مطلب ” خانه هنرمندان ، پاتوقی بی چون و چرا ” را مطالعه نمایید.

رستوران گیاهی خانه هنرمندان

حرف آخر

برخی از این رستوران ها محصولاتی غذایی هم می‌فروشند که می‌توانید طبق راهنمای زیر آن ها را برای خود خریداری کنید.

به برچسب روی محصول و نشان “نقطه” روی آن دقت کنید.

 • نقطهٔ سبز توپر در وسط این آرم به معنای آن است که فرآورده، صد در صد وگن است.
 • نقطهٔ سبز توخالی در وسط این آرم به معنای آن است که فرآورده، گوشت ندارد ولی لبنیات دارد.
 • نقطهٔ قهوه‌ای توخالی در وسط این آرم به معنای آن است که فرآورده، تخم‌مرغ دارد.
 • نقطهٔ قهوه‌ای توپر به معنای آن است که غذا، شامل گوشت است.ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
مجله دلتا-گردشگری -نکات حقوقی-سلامتی-دکوراسیون-جاهای زیبای دیدنی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 412
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 170
 • باردید دیروز : 34
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 204
 • بازدید ماه : 933
 • بازدید سال : 1,666
 • بازدید کلی : 6,061